TJ Sokol Chotěbuz - Chotěbuzský kopec - 46. ročník, 8.5.2024

Pravidla zápisu a závodu

Chotěbuzský kopec se tradičně koná 8. května, má vždy start u bývalého Marketu (autobusová zastávka u samoobsluhy) a čtyři cíle podle věkových kategorií. Pro rozdělení náročnosti trasy je rozhodující věk v daném roce.

Máme 4 cíle (platí pro rok 2024):
  • K Wlochům - 3-4 letí (narozen od 1.1.2020 dodnes) - vzdálenost 382m
  • Kulturní dům - 5-8 letí (narozen od 1.1.2016 do 31.12.2019) - vzdálenost 760m
  • Staré kino - 9-10 letí (narozen od 1.1.2014 do 31.12.2015) - vzdálenost 2,1km
  • Zámek - od 11 let (narozen do 31.12.2013) - vzdálenost 3km

Pokud se v kategorii sejde více dětí, rozdělujeme i podle pohlaví, nebo se vytváří více věkových kategorií do jednoho cíle. Minimální počet osob v kategorii je 3.
V minulém ročníku byly kategorie takto:
  • K Wlochům - 3-4 letí
  • Kulturní dům 5-6 let děvčata
  • Kulturní dům 5-6 let chlapci
  • Kulturní dům 7-8 let děvčata
  • Kulturní dům 7-8 let chlapci
  • Staré kino 9 let
  • Staré kino 10 let
  • Zámek 11-12 let
  • Zámek 13-17 let
  • Zámek nad 18 let ženy
  • Zámek nad 18 let muži

K rozdělení do skupin dojde letos po uzavření registrace a kontroly plateb nejdříve 6.5.2024, případně i dříve, pokud se naplní 100 závodníků.

Jak se registrovat?

Prvním krokem k registraci je vyplnění formuláře - v menu Registrace závodníka

Po správném vyplnění formuláře, udělení souhlasu a odeslání tlačítkem Registrovat, se dostáváme k bodu 2.

Na Váš email dorazí mail, ve kterém si ještě jednou zkontrolujete Vaše údaje. Doporučuji věnovat pozornost především roku narození, jelikož ten je rozhodující k volbě kategorie.

Pokud mail nedostanete, je možné, že spadl do SPAMu, proto zkontrolujte i ho.

Když jsou údaje správné, kliknete na odkaz uvedený v emailu a v prohlížeči se objeví informace k platbě. K platbě můžete využít QR kód, nebo údaje ručně vyplnit v bankovnictví.

Po odeslání platby je potřeba vydržet na další email, který Vás bude informovat o správném přijetí platby. Jelikož toto ale provádíme ručně, buďte trpěliví. Kontroly se budou dělat zhruba 1x denně.

Na úvodní stránce v sekci Informace můžete vidět aktuální počet zaregistrovaných osob a počet osob, které už má zaplaceno. Toto číslo je pro nás rozhodující, jelikož máme omezenou kapacitu 100 PLATÍCÍCH závodníků. Může se stát, že bude zaregistrováno více než 100 osob, ale bohužel ti, kteří budou pod čarou, budou vyškrtnuti a peníze jim vráceny zpět na účet. Rozhodující bude datum a čas připsání na účet v bance.

START

K předání pořadového čísla se každý závodník dostaví 8.5.2024 v 8:00 hodin k restauraci Eurorestaurant.

Na místě již NEBUDE MOŽNÉ se dodatečně doregistrovat ani uhradit startovné!

Závodníci si následně přidělené čísla oblíknou na záda (aby šly vidět zezadu) a nasadí na kolo tak, aby šlo vidět zepředu, takže na řídítka.

Po předání čísel se závodníci řadí u startu vzestupně podle čísel od nejmenších dětí až po dospělé.

Odstartování proběhne zhruba v 9 hodin.

Závodníci, kteří jedou k Wlochům a ke kulturnímu domu, zůstanou u kulturního domu.

Závodníci, kteří pokračují dále ke starému kinu a k zámku, zůstávají za prostorem cíle, dokud nedojede poslední závodník. Pak jedou všichni společně ke kulturnímu domu, u kterého bude zhruba ve 12 hodin předání cen a diplomů.

Všichni závodníci jsou povinni mít na sobě odpovídající přilbu. Je zakázáno používání elektrokol a různých alternativ s pohonem.

TJ Sokol Chotěbuz, z.s. • Copyright © 2024 Popek Rostislav.